تفاوت خروجی HDMI و VGA چیست؟

آیا میدونید خروجی HDMI با خروجی VGA چه تفاوتهایی با هم دارند؟

حتماً اگر در دستگاه دی وی آر یا ان وی آر استفاده کرده باشید با خروجی HDMI و خروجی VGA روبه رو شدید. اما HDMI و VGA اصولا چه تفاوتی با هم دیگر دارند ؟ کابل HDMI و کابل VGA چه برتری هایی نسبت به هم دیگر دارند ؟
برای نمایش تصویر دستگاه دی وی آر یا ان وی آر و تمام دوربین های که بر روی آن ها نصب هست بر روی یک مانیتور مثل تلویزیون، مثل مانیتور های صنعتی ، شما از خروجی های تصویر می توانید استفاده کنید، خروجی های تصویر رایج که ما باهاش آشنا هستیم خروجی HDMI و خروجی VGA می باشد.

VGA
همکاران عزیز ما دو تا استاندارد خیلی معروف برای نمایش تصاویر داریم که حتما راجبش شنیدید، استاندارد HD یا استاندارد ۷۲۰ و استاندارد Full HD یا استاندارد ۱۰۸۰. استاندارد HD یا استاندارد ۷۲۰ در واقع دارای رزولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل که اگر این دو تا رو در هم دیگه ضرب بکنیم میشه یک میلیون پیکسل که حدودا یک مگاپیکسل میشه و استاندارد دوم استاندارد ۱۰۸۰ که ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل یعنی طول و عرض تصویرمان ۱۹۲۰ پیکسل افقی در ۱۰۸۰ پیکسل عمودی هست که میشه حدود دو میلیون پیکسل یا دو مگاپیکسل یا Full HD.

HDMI
خوب حالا زمانیکه خروجی تصویر دی وی آر یا ان وی آر رو با استفاده از کابل VGA به تلویزیون یا مانیتور منتصل می کنیم تصاویر با رزولوشن HD یا یک مگاپیکسل یا ۷۲۰ منتقل میشه و زمانیکه تصاویر دوربین رو از طریق دی وی آر یا از طریق ان وی آر و از پورت خروجی HDMI به مانیتور متصل می کنیم تصاویر با رزولوشن Full HD یا دو مگاپیکسل منتقل می شود .
پس این تفاوت که دستگاه دی وی آر زمانیکه با خروجی HDMI تصاویر رو منتقل می کنه و زمانیکه داره با خروجی VGA تصاویر رو منتقل می کنه کیفیت تصاویرشون با هم دیگه متفاوت هست.
یکی از سوالاتی که خیلی از شما دوستان از ما می پرسید این است که چرا زمانیکه بعضی از دی وی آر ها رو با کابل VGA به تلویزیون متصل می کنیم تصویر دی وی آر رو نمی توانیم روی مانیتور ببینم علتش به این خاطره که در دستگاه دی وی آر یا ان وی آر یک حالت نمایش خروجی تصویر وجود داره که اگر این حالت نمایش خروجی تصویر در تنظیمات دستگاه دی وی آر یا ان وی آر برای حالت ۱۰۸۰ یا دو مگاپیکسل یا Full HD تنظیم شده باشه شما نمی توانید تصاویر دستگاه رو با استفاده از کابل VGA منتقل بکنید.
برای این مورد راه کار این هستش که با استفاده از کابل HDMI به مانیتور متصل بشید یا با استفاده از یک لب تاب با کابل شبکه و از طریق مرورگر اینترنتی اکسپلورر و به صورت رموت کانفیگوریشن یا با استفاده از نرم افزار cms وارد تنظیمات دستگاه دی وی آر یا  ان وی آرتون بشید و وارد قسمت مدیریت خروجی تصاویر دستکاه دی وی آر و ان وی آر بشید و مودش رو رو حالت ۷۲۰ یا ۱۲۸۰ در ۷۲۰ یا HD یا یک مگاپیکسل بزارید. در این حالت زمانیکه یک بار دستگاه رو ریست بکنید خروجی VGA شما فعال خواهد شد و شما می تونید تصویر دی وی آر یا ان وی آر رو با کابل VGA بر روی مانیتور مشاهده بکنید.

  آشنایی با گزینه راست کلیک دستگاه XVR، دسترسی سریع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *