به نام خدا

دوربین پلاک خوان LPR چیست ؟

دوربین تشخیص پلاک عمومی ANPR چیست ؟

دوربین پلاک بین چیست ؟

چکیده :

در مقاله قبلی در رابطه با قابلیت استاندارد RoHS در سیستم های نظارتی آریا گستر و سازگار بودن pcb برد های آریا گستر با محیط زیست توضیحات کاملی ارائه دادیم و با باز کردن استاندارد RoHS در دوربین و دستگاه های ahd،dvr به اهمیت آن در مدارات الکتریکی پی بردیم

شما عزیزان با رجوع به این صفحه می توانید اطلاعات کاملی از استاندارد RoHS در مدارات الکتریکی آریا گستر و PCB برد های وارداتی دستگاه و دوربین های مدار بسته اطلاعات کاملی  به دست آورید .

اکنون بنا به درخواست همکاران مقاله ای در رابطه با دوربین پلاک خوان و دوربین هایی با قابلیت شناسایی پلاک خودرو ارائه خواهیم داد .

با آریا گستر نوین الکترونیک آراد همراه باشید :

در این مقاله با توجه به اشتباهات و برداشت های غلط همکاران از دوربین های پلاک خوان سعی بر این شده تا از این ویژگی در دوربین های مدار بسته شبکه به طور کامل آشنا شده و فرق بین سه دوربین پلاک بین ، پلاک خوان خصوصی و دوربین تشخیص پلاک عمومی رو به طور کامل توضیح دهیم .

دوربین پلاک بین چیست ؟

بیشتر همکاران و مشتریان سیستم های نظارتی هدف از خرید دوربین مدار بسته خود را داشتن ویژگی پلاک خوان در نظر گرفته و قصد خرید دوربین های پلاک خوان را دارند اما اینطور می گویم دوربین های مدار بسته ahd تا به امروز که بنده مشغول نوشتن این مقاله هستم هنوز تولید و اختراع نشده و آن چیزی را که مشتری از دوربین مدار بسته ahd یا دوربین ارزان قیمت انتظار دارد می توان به اسم دوربین پلاک بین فروخت . حال منظور از دوربین پلاک بین چیست ؟

دوربین ارزان قیمت AHD با کیفیت حداقل 2 مگاپیکسلی که قابلیت رکورد محیط تصویر برداری در صورت عبور اتومبیلی با حداکثر سرعت 30 کیلومتر در ساعت و در فاصله حداکثر 15 متری تا خود دوربین را داشته باشد در این صورت پلاک ماشین در تصویر دوربین مدار بسته با چشمان ما انسان ها قابل دید و شناسایی می باشد که در تعریف عموم به این اصطلاح دوربین پلاک خوان و در تعریف تخصصی به  این مدل از دوربین های ارزان قیمت AHD دوربین های پلاک بین گفته می شود .

ویژگی پلاک بینی در دوربین های مدار بسته با 3 مشخصه مهم تعریف می شوند :

 1. رزولویشن تصویر :

کیفیت رزولویشن دوربین مدار بسته در سیستم های نظارتی ارزان قیمت ahd حرف اول در پلاک بینی را زده و هر چه کیفیت رزولویشن بالا باشد به همان مقدار محیط تصویر برداری دوربین مدار بسته با کیفیت تر خواهد شد

می توان از دوربین های 3 و 4 و 5 مگاپیکسلی برای تصویر برداری و کیفیت بالاتر در دوربین های مدار بسته با قابلیت پلاک بینی استفاده کرد

 1. فریم تصویر برداری :

یکی از مهمترین عوامل موثر در پلاک بینی و شناسایی پلاک خودرو ، فریم تصویر برداری حداکثری در دوربین های مدار بسته AHD می باشد .

بیشتر دوربین های مدار بسته به طور متوسط 25 فریم در نظر گرفته شده و با این قابلیت فروخته می شوند با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های رکوردر توسط کارخانه های تولید کننده و نیاز بازار ایران به سمت دستگاه های رکوردر ارزان قیمت با فریم پایین تر ، وارد کنندگان این عرصه به سفارش و خرید محصولات ارزان قیمت از تولید کنندگان به فناوری های ضعیف رو آورده اند و دوربین های نسل جدید با رزولویشن بالاتر بعضا دیده شده دارای فریم های پایینتری از قبیل 20 – 15 – 9 – 6 فریم هستند

 فریم مناسب جهت تشخیص پلاک خودرو از 15 تا 30 فریم در فاصله 5 تا 30 متری تعریف می شود

هر چه سرعت ماشین پایین تر ، فریم تصویر برداری بالاتر ، و فاصله اتومبیل به دوربین نزدیک تر باشد قابلیت پلاک بین در دوربین های مدار بسته AHD افزایش پیدا خواهد کرد .

شما عزیزان با رجوع به مقاله قابلیت فریم در دوربین های مدار بسته می توانید از این ویژگی به صورت کامل اطلاعاتی به دست آورید

 1. سنسور CMOS و چیپ CCD :

استفاده از سنسورهای CMOS و چیپ های CCD با کیفیت بالا در دوربین های مدار بسته AHD می باشد هر دوربین مدار بسته مجهز به سنسور CMOS جهت متعادل کردن نورها و وضوح تصویر یا قدرت تفکیک‌ پذیری تصویر به نام پیکسل PIXEL  می باشد هر چه تعداد خانه های پیکسل در سنسور دوربین های مدار بسته AHD بالاتر باشد قابلیت پلاک بینی را بالاتر خواهد برد

می توان برای مثل از سنسور SONY IMX327 نام برد .

یک از ویژگی های محصولات آریا گستر الکترونیک استفاده از سنسورهای با کیفیت در دوربین های مدار بسته خود می باشد

 می توانید با رجوع به صفحه فروش محصولات CCTV از سنسورهای تعبیه شده در دوربین های مدار بسته اطلاعاتی به دست آورید

همچنین

شما عزیزان می توانید با رجوع به مقاله سنسورها اطلاعات کاملی از ویژگی سنسور در دوربین های مدار بسته به دست آورید .

معادل واژه انگلیسی دوربین پلاک خوان :

دوربین پلاک خوان یا به انگلیسی license plate reader که به صورت مخفف LPR CCTV گفته می شود .

سیستم های دوربین پلاک خوان (LPR)

دوربین های امنیتی IP اختصاصی با ویژگی پلاک خوانی LPR سیستم های پیشرفته ای هستند که برای گرفتن و شناسایی پلاک ها از ترکیبی از دوربین های با کیفیت بالا و تشخیص نرم افزاری (OCR) استفاده می کنند. سپس تصویر به نرم افزار دوربین LPR ارسال می شود که حروف و اعداد موجود در پلاک را تفسیر می کند و سپس آنها را با پایگاه داده یا لیستی از پلاک ها موجود در نرم افزار OCR کامپیوتر را مقایسه کرده و در صورت تمایل بسیاری از آنها علامت گذاری شده و می توان برای آنها مشخصات مالک پلاک خودرو را تعریف کرد.

OCR یا نرم افزار پلاک خوان چیست ؟

OCR یا Optical Character Reader نرم افزار تشخیص پلاک اتومبیل ها است که تصاویر دوربین های مدار بسته پلاک خوان را گرفته و با پردازش های خاص حروف و اعداد روی پلاک را می تواند به صورت اتوماتیک بخواند و آن را با پایگاه داده خود مطابقت داده و یا ورودی پلاک جدید ثبت کند نرم افزار مدیریتی OCR امکانات بیشماری برای شناسایی پلاک ،باز و بسته کردن درب ورودی پارکینگ ها ، هشدار برای اتومبیل های ورودی غیر قانونی و امکانات دیگری دارد.

  HLC در دوربین مدار بسته چیست ؟

 بسیاری از دوربین های پلاک خوان با حافظه های معروف Micro SD نیز ترکیب می شوند که تصاویر دوربین های امنیتی شما را ذخیره می کنند و می توانید این تصاویر را به نرم افزار پلاک خوان انتقال دهید .

مزایای خرید دوربین های امنیتی پلاک خوان؟

توسط سیستم های نظارت تصویری در سال 2018 دوربین های امنیتی پلاک خوان در اروپا یک روش عالی برای افزودن امنیت بیشتر به منطقه ورود و خروج  در نظر گرفته شد که امکان ثبت و ضبط هرگونه ورود و خروج وسایل نقلیه را به دوربین پلاک خوان می داد

 

دوربین پلاک خوان چگونه کار می کند ؟ و برای راه اندازی یک سیستم نظارتی امنیتی ورود و خروج ، چه تنظیماتی باید اعمال شود :

وقتی هدف خریدار از دوربین پلاک خوان صرفا ثبت پلاک باشد ، دو انتخاب برای خریدار در پیش روی اوست :

 • نصب دوربین های پلاک خوان اختصاصی ،
 • انتخاب و نصب دوربین های IP با وضوح بالا و کافی برای گرفتن و خواندن واضح پلاک ها.

 

دوربین های امنیتی شبکه IP برای خواندن صفحه پلاک اتومبیل ها

ساده ترین راه برای خواندن پلاک در واقع به هیچ نرم افزار یا سخت افزار خاصی احتیاج ندارد ، می توانید با خرید یک دوربین شبکه حرفه ای با وضوح رزولویشن بالا و قابلیت زوم دیجیتال و اپتیکال اعداد و حروف روی پلاک خودرو ها را به راحتی بخوانید

هرچه قدرت تفکیک‌ پذیری تصویر و یا تعداد پیکسل های موجود در سنسور دوربین مدار بسته امنیتی بالاتر بوده و دوربین دارای میدان دید افقی مناسبی باشد استفاده و نصب این دوربین ها در تشخیص پلاک هدف آسان تری خواهد شد .

به طور کلی ، حداقل وضوح لازم برای خواندن پلاک ها 1080P و یا به اصطلاح دوربین شبکه با کیفیت 2 مگا پیکسل است.

دوربین های امنیتی شبکه با رزولویشن 720P یا معروف به 1.3 و همچنین دوربین های با رزولویشن پایین تر از قبیل دوربین های آنالوگ نمی توانند انتخاب خوبی برای شناسایی پلاک خودرو ها به شمار آیند

 وضوح و کیفیت رزولویشن بالاتر از 2 مگ ، مانند وضوح 1920P یا 4K نیز گزینه بهتری برای انتخاب دوربین های پلاک خوان خواهد بود ، و می توانند تصویر پلاک خودرو را در صورت بزرگنمایی دیجیتالی با حداقل افت کیفیت به شما نشان دهند .

دوربین IPX2024 PIXEL معمولا بهترین انتخاب برای خریداران عزیزی می باشد که قصد خرید این دوربین ها را دارند می توانید با رجوع به فروشگاه محصولات از مشخصات دوربین های شبکه و دوربین ذکر شده اطلاعات کاملی بدست آورد .

انتخاب زاویه ، ارتفاع و فاصله نصب دوربین پلاک خوان مناسب :

در اینجا به سه نکته نصب دوربین های پلاک خوان اشاره می کنیم :

 • زاویه نصب :

رزولویشن بالا به تنهایی برای تشخیص صحیح پلاک کافی نیست. دوربین های امنیتی باید به صورت استراتژیک ، در زاویه مناسب نصب قرار بگیرند و به صورت حرفه ای و با قاعده نصب شوند تا بتوانند به درستی و کیفیت بالا تصویر خوبی از پلاک ارائه دهند . بهترین زاویه نصب به حالت افقی و نصب دوربین روبروی وسیله نقلیه است هر چه این زاویه بالاتر رود کیفیت پلاک خوانی دوربین های شبکه کاهش پیدا خواهد کرد .

هر زاویه عمودی کمتر از 30 درجه باید برای خواندن شماره پلاک مناسب باشد. زاویه های افقی باید کمتر از 15 درجه باشد. دوربین های خود را با زاویه بسیار بالا نصب کنید ، ممکن است شماره صفحه پلاک ماشین ها بسیار کج باشد و خوانده نشود یا توسط سپر ماشین های شاسی بلند ( معروف به suv )و کامیون ها مسدود شود.

نمونه این دوربین ها را در عوارضی ها و … همه ما معمولا دیده ایم .

 • ارتفاع نصب :

بهترین ارتفاع نصب دوربین پلاک خوان در ارتفاع یک متری از سطح زمین می باشد به همین مناسب با افزایش ارتفاع نصب دوربین شبکه قابلیت پلاک خوانی این دوربین ها کاهش پیدا خواهد کرد

نمونه این دوربین ها را در دفاتر اعطای گواهینامه فنی خودرو پارکینگ های عمومی و … همه ما معمولا دیده ایم .

 • فاصله نصب تا تشخیص پلاک :

همین طور بهترین مکان برای نصب دوربین پلاک خوان روبروی اتومبیل و در فاصله کمتر از 10 متر می باشد هر چه میزان فاصله دوربین تا اتومبیل افزایش پیدا کند قدرت تشخیص پلاک توسط دوربین های شبکه کاهش خواهد یافت .

استفاده از لنز های وریفوکال و موتورایز  انتخاب مناسبی در جهت حل مشکل فاصله مناسب تا محل پلاک خودرو می باشد

معمولا دوربین های وریفوکال شبکه مجهز به لنزهای 6 میلیمتری هستند که می توان این دوربین ها را در فاصله حداکثری تا 12 متری اتومبیل نصب کرد که این دوربین ها به شدت قابلیت پلاک خوانی را افزایش خواهند داد .

نمونه این دوربین ها را در عوارضی ها و دفاتر اعطای گواهینامه فنی خودرو و … همه ما معمولا دیده ایم .

نور دهی مناسب در منطقه پلاک خوانی دوربین های شبکه :

نورپردازی محیط تصویر برداری از عوامل مهم پلاک خوانی دوربین های شبکه می باشد با فرا رسیدن شب و تاریکی بدون داشتن پروژکتور و لامپ های نور دهی محیط ، پلاک های اتومبیل ها به سختی خوانده می شوند. و از آنجا که چراغ های جلوی ماشین ها می توانند تابش قابل توجهی در کور کردن دوربین ایجاد کنند ، قرار گرفتن دوربین پلاک خوان در پشت اتومبیل نسبت به جلوی اتومبیل انتخاب بهتری در زمینه ی پلاک خوانی وسیله نقلیه می باشد  .

استفاده کنندگان دوربین های نظارتی با قابلیت پلاک خوانی :

نیروی انتظامی کشورها مثل ایران عزیزمان غالباً از سیستم هایی مانند این برای ردیابی و تعیین مکان وسایل نقلیه مورد نظر استفاده می کند ، اما مشاغل و املاک ، موسسات و پارکینگ ها نیز می توانند از آنها برای پیگیری ورود یا خروج اتومبیل ها از محل استفاده کنند. وسایل نقلیه مجاز از قبیل تاکسی ها و اتوبوس های VIP هنگام ورود به محل می توانند بررسی و تأیید شوند و وسایل نقلیه عبوری یا ممنوع قبل از اقدام به ورود متوقف شوند. سرپرستان می توانند لیستی از وسایل نقلیه مجاز یا ممنوع را بنا به صلاحدید خود ایجاد کرده و با ثبت اطلاعات در پایگاه داده  نرم افزار اختصاصی OCR  ، بلافاصله از ورود هرگونه وسیله ممنوعه به ملک و محیط پیرامونی دوربین مدار بسته پلاک خوان مطلع شده و جلوگیری نمایند .

  حذف لرزش تصویر با EIS

نگرانی های مربوط به ورود حریم خصوصی در مورد دوربین های پلاک خوان :

برخی از افراد ممکن است هنگام خواندن شماره پلاک اتومبیلشان ، نگران حمله و تجاوز به حریم خصوصی باشند. با این حال ، همانطور که خارج از وسیله نقلیه در جاده های عمومی نمایش داده می شود ، پلاک ها معمولاً در بیشتر حوزه های قضایی به عنوان اطلاعات عمومی در نظر گرفته می شوند و قابل استناد هستند – بدون اطلاع قبلی یا موافقت مالک یا راننده وسیله نقلیه . اطلاعات خصوصی که معمولاً با پلاک ها در ارتباط هستند – جزئیات ثبت نام ، آدرس ، نام – فقط برای مجریان قانون و نیروهای انتظامی در دسترس است.

بهترین انتخاب دوربین پلاک خوان LPR مناسب

عملکرد دوربین پلاک خوان در هنگام شب :

اگر شرایط نوری در محیط پیرامونی دوربین مناسب نباشد ، یا دوربین پلاک خوان برای ضبط در نور کم و نور شدید مجهز نباشد ، دقت فیلم برداری دوربین پلاک خوان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد  

تصاویر اکثر دوربین های مدار بسته امنیتی در هنگام تاریکی و نور زیاد معمولا با افت کیفیت ، تاریکی و سفیدی در تصویر مواجه خواهد بود دوربین مدار بسته پلاک خوان نیز با تمام توانایی در تشخیص پلاک وابسته فراوانی به نور دهی مناسب در محیط تصویر برداری دارد از این رو خرید این قبیل دوربین ها با ویژگی WDR-BLC-HLC و برد IR یا دید در شب به شدت توصیه می شود .

دوربین پلاک خوان با قابلیت WDR

دوربین های پلاک خوان با WDR (دامنه پویای گسترده) تصاویر واضح و تعادل نوری یکنواختی را در مناطقی با نور متضاد فراهم می کنند. دوربین های WDR برای ارائه یک تصویر متعادل نوردهی صحیح تصویر را در زمان واقعی تعیین می کنند.

قابلیت WDR-BLC-HLC به دوربین پلاک خوان اجازه تنظیم روشنایی در زمان نور دهی بالا و نور دهی پایین را می دهد و تصویری با کیفیت و روشنایی متعادلی را برای دوربین به ارمغان می آورد.

شما عزیزان با رجوع به مقالات زیر می توانید در رابطه با ویژگی های WDR-BLC-HLC اطلاعات کاملی بدست آورید .

مقاله Wide Dynamic Range یا WDR چیست؟

مقاله BLC در دوربین مدار بسته چیست ؟

مقاله HLC در دوربین مدار بسته چیست ؟

مقاله مقایسه WDR, BLC, HLC در دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته پلاک خوان با ویژگی برد دید در شب IR

دید در شب IR (مادون قرمز) یک روش معمول برای به وضوح گرفتن پلاک در هنگام تاریکی است. دوربین های پلاک خوان با ویژگی IR اغلب توسط پلیس برای نظارت بر ترافیک و عبور و مرور وسایل نقلیه استفاده می شود. دوربین های مادون قرمز با استفاده از چراغ های LED در جلوی دوربین مناطقی را با نور مادون قرمز روشن می کنند که برای انسان تا حدودی  قابل مشاهده هستند.

نور مادون قرمز به دوربین ها این اجازه را می دهد تا تصاویر روشن و سیاه و سفید از محیط تصویر برداری دوربین پلاک خوان را ثبت کنند. دوربین های امنیتی با فیلتر تعویض حالت نور یا آی آر کات فیلتر ICR ، میزان نور مادون قرمز را بسته به روز یا شب تنظیم می کنند تا تصاویر رنگی ثابت و با کیفیت ارائه دهند.

شما عزیزان با رجوع به مقاله زیر می توانید در رابطه با ویژگی های برد دید در شب در دوربین های مدار بسته اطلاعات کامل و کافی بدست آورید .

دوربین مدار بسته دید در شب چیست ؟

لنز های استفاده شده در دوربین امنیتی پلاک خوان

لنز وریفوکال یا Varifocal

یک دوربین پلاک خوان با یک لنز varifocal به شما این امکان را می دهد زاویه ، فاصله کانونی و بزرگ نمایی دوربین را تنظیم کنید تا تصویر مورد نظر خود را با جزئیات ضبط کنید. این مسئله زمانی مفید است که شما یک منطقه خاص یا نقطه دسترسی دارید که می خواهید روی آن فوکوس یا بزرگنمایی کنید ، یا وقتی می خواهید مناطق مختلفی از پارکینگ را با همان دوربین امنیتی پلاک خوان کنترل کنید.

لنز وریفوکال موتوردار یا Motorize:

 بسیاری از دوربین های تحت شبکه با قابلیت لنزهای Motorize همان ویژگی دوربین های وریفوکال زوم دستی را دارند فقط با این تفاوت که در این لنز ها دسترسی به فوکوس و بزرگنمایی توسط دستگاه NVR  به سادگی انجام شده و هر بار می توانید توسط این ویژگی بزرگنمایی دلخواه خود را بدون بازکردن و دست زدن به دوربین از روی dvr یا NVR به راحتی انجام دهید .

شما عزیزان با رجوع به مقاله زیر می توانید در رابطه با ویژگی های این قبیل لنزها در دوربین های امنیتی پلاک خوان اطلاعات کامل و کافی بدست آورید .

انواع لنز ها در دوربین های مدار بسته

تفاوت دوربین پلاک خوان با دوربین پلاک بین :

یک دوربین تشخیص پلاک و یک دوربین پلاک بین ممکن است کاملاً شبیه به هم باشند اما تفاوت های اساسی وجود دارد:

 • دوربین های پلاک بین مانند دوربین های امنیتی پایه عمل می کنند ، فقط با وضوح بالاتر ، سرعت شاتر و کاستن نور چراغ جلو ماشین ها در هنگام شب و برای گرفتن شماره پلاک در شرایط مختلف.

برای مثال می توان به دوربین ahd با کیفیت رزولویشن بالا و دوربین های شبکه معمولی اشاره کرد

 • دوربین های پلاک خوان ، با ترکیب نرم افزار ویژه شناسایی نوری و پلاک خوان ، در واقع شماره پلاک را می خوانند ، سپس آنها را با استفاده از VMS در یک پایگاه داده ذخیره می کنند.
  تغذیه مرکزی یا آداپتور کدامیک مناسب دوربین است ؟

برای مثال می توان به دوربین شبکه پلاک خوان داهوا و هایک ویژن با کیفیت رزولویشن بالا اشاره کرد .

 • از لحاظ هزینه هم ممکن است یک دوربین پلاک خوان تا حدود 5 برابر گرانتر از دوربین معمولی باشد

سرعت مناسب خودرو برای دوربین پلاک خوان

هرچه سرعت وسایل نقلیه کندتر باشد ، دوربین شما بهتر قادر به شفاف سازی شماره صفحه پلاک خودرو خواهد بود. وسیله نقلیه ای که در فاصله 10 متر دورتر از دوربین تحت 30 کیلومتر در ساعت حرکت می کند ، برای اکثر دوربین های پلاک خوان در شرایط مختلف آب و هوایی و روشنایی ، خواندن آن آسان خواهد بود.

دوربین های پلاک خوان پیشرفته تر با نرخ فریم بالاتر قادر به ضبط وسایل نقلیه با سرعت بیشتری هستند.

به عنوان مثال ، می توان به دوربین های معروف و با کیفیت پلاک خوان کمپانی داهوا و هایک ویژن اشاره کرد که توانایی خواندن پلاک با سرعت 120 کیلومتر در ساعت را دارا می باشند

آریا گستر الکترونیک بسته به نیاز امنیتی و درخواست شما عزیزان دوربین های پلاک خوان با برند های معتبر جهانی را به صورت سفارشی تهیه کرده و در اختیار مصرف کنندگان این دوربین ها قرار خواهد داد .

استفاده از دو دوربین پلاک خوان برای بررسی همزمان خودرو و پلاک اتومبیل :

یک دوربین امنیتی پلاک خوان باید تا آنجا که ممکن است روی پلاک ها بزرگ نمایی کند تا تصاویر واضح و خواندنی ثبت کند. اگر می خواهید مدل وسایل نقلیه را در پایگاه داده نرم افزار پلاک خوان ثبت کنید ، یک گزینه خوب استفاده از دوربین پلاک سنسور دوگانه یا نصب دوربین مداربسته دیگری در منطقه با نمای وسیع تر است.

 در یک دوربین LPR با سنسور دوگانه ، یک سنسور نمای باریکی از پلاک ها را ثبت می کند ، در حالی که سنسور دیگر نمای وسیع تری از منطقه شما را به تصویر می کشد. به شما این امکان را می دهد بدون اینکه تصاویر واضح پلاک را تضعیف کنید ، مدل و نمای  خودروها را مشاهده کنید.

 بسیاری از دوربین های امنیتی پیشرفته LPR تجزیه و تحلیل ویدیویی هوشمندی را ارائه می دهند ، به شما امکان می دهد تصاویر گذشته را برای مدل های خاص اتومبیل ، مدل ها ، رنگ ها و شماره پلاک جستجو کنید.

 گزینه دیگر نصب دوربین امنیتی جداگانه برای بررسی مناطق وسیع تر است.

ثبت تردد خودروها با مجوز و ثبت و ضبط خودروهای بدون مجوز و ورود ممنوع :

دوربین های پیشرفته تشخیص پلاک می توانند شماره پلاک هر وسیله نقلیه ای را که وارد ملک شما می شود اسکن کرده و در یک پایگاه داده ذخیره کنند. با این کار می توانید پلاک های خاصی را در لیست سفید پایگاه داده خود داشته باشید.

اگر شخصی مرتکب جرمی در اموال شما شود ، می توانید پلاک وی را در لیست سیاه و ممنوعه پایگاه داده خود قرار دهید و هر زمان که دوباره وارد ملک شما شود زنگ خطر به صدا در می آید و یا هشدار امنیتی ارسال می شود.

هزینه نهایی و اجرایی یک دوربین پلاک خوان :

بسته به نوع دوربین ، کیفیت فیلم و طیف وسیعی از ویژگی ها ، قیمت یک دوربین LPR اختصاصی می تواند در حدود 5 برابر یک دوربین شبکه معمولی باشد.

 هزینه های اضافی برای NVR و مجوزهای نرم افزاری لازم برای استفاده از سیستم عامل های امنیتی لازم است.

 دوربین های پلاک خوان پیشرفته ای که تجزیه و تحلیل ویدیویی هوشمند ، مدیریت بازدید کننده ، لیست تماشای خودرو و ویژگی های مشابه را ارائه می دهند ، معمولاً هزینه بیشتری دارند.

آیا واقعاً به پلاک خوان احتیاج دارید؟

گرفتن و مشاهده پلاک های وسایل نقلیه کم سرعت  با دوربین مداربسته با وضوح بالا که برای تشخیص پلاک طراحی نشده است ، امکان پذیر است. اما بدون وضوح ، تنظیمات و قرارگیری دوربین مناسب ، دوربین شما قادر نخواهد بود به طور مداوم تصاویر واضحی از پلاک ها – به ویژه در شب – ارائه دهد.

اگر می خواهید پلاک های اتومبیل های عبوری در شب را ضبط و داشته باشید ، یک دوربین LPR برای کاری شما بسیار ضروری است ، زیرا این دوربین ها دارای تنظیمات نور پس زمینه هستند که به شما امکان می دهد با وجود نور کم ، تابش شدید چراغ ها و شرایط بد آب و هوایی ، آن را ضبط کند. دوربین های LPR برای ایجاد تعادل در سطح نور شدید و گرفتن پلاک های خودروی پرسرعت ، ارائه پلاک های واضح و دقیق به صورت ثابت طراحی شده اند.

دوربین پلاک خوان فوق حرفه ای ANPR چیست ؟

شما عزیزان می توانید با رجوع به این صفحه در رابطه با دوربین های فوق حرفه ای پلاک خوان دولتی و یا به اصطلاح  ANPR اطلاعات کاملی به دست آورید.

اگر بخواهید به این مقاله نمره دهید از یک تا 5 چه نمره ای برای ما در نظر خواهید گرفت ؟

با ariagostarcctv.com بیشتر بدانید :

آریا گستر الکترونیک با داشتن تیمی متشکل از نمایندگان فروش و پشتیبانی فنی آگاه می تواند به شما در مورد دوربین های پلاک خوان LPR و ANPR به شما همکار و مشتری عزیز راهنمایی نماید .

با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرید و یا امروز در این لحظه برای ما پیام ارسال کنید!

3662225 – 36703498 – 36611100- (025)

ایمیل info@ariagostarcctv.com

شما عزیزان با ارائه نقطه نظرات ، انتقادات و تشویق های خود می توانید در ادامه روند بهبود این مقاله به گروه ما کمک نمائید .

با ارائه نظرات خود در مورد مقالات تخصصی دوربین های مدار بسته با ما صحبت نمائید در فرصت های آتی پیشنهادات شما ارزیابی شده و حدالمکان مقالات درخواستی در سایت آریا گستر الکترونیک نوشته و ثبت خواهد شد .

ادامه دارد  …

تمامی حقوق مادی و معنوی این مقاله به شرکت آریا گستر الکترونیک تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون اخذ مجوز و عدم ذکر منبع ممنوع می باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *