DVR، NVR، XVR چه تفاوتی با هم دیگر دارند

DVR، XVR و NVR چه تفاوتی با هم دیگر دارند، و هر کدوم از آنها را کجا ها باید استفاده کنیم?

 

میخواهم به یک سوال جواب بدهم که شاید برای بعضی از شما ها هنوز شفاف نباشد.

DVR، XVR و NVR چه تفاوتی با هم دیگر دارند و هر کدام از آنها را کجاها باید استفاده کنیم. دوربین های مداربسته از هر نوعی که باشند برای ضبط تصویر، نیاز به یک رکوردر دارند که این رکوردر برای سیستم های آنالوگ، HD و IP با هم دیگر کمی متفاوت است.

در سیستم مداربسته آنالوگ، دوربین های آنالوک توسط کابل های کواکسیال منتقل می شود به دستگاه DVR(digital video recorder) و تصاویر دوربین های آنالوگ بر روی دستگاه DVR رکورد می شود. دلیلی که می گویند digital video recorder، بخاطر این است که، تصاویر آنالوگ دوربین های آنالوگ رو قبل از اینکه روی دستگاه DVR رکوردشود، به صورت دیجیتال، یعنی کدگذاری و رکورد می شود.

DVR، NVR، XVR چه تفاوتی با هم دیگر دارندقسمت دوم، در مورد دستگاه NVR است. در سیستم مداربسته تحت شبکه یا دوربین های IP یا دوربین های مگاپیکسل دوربین های تحت شبکه به سوئیچ شبکه و سپس به دستگاه رکوردر تحت شبکه یا NVR متصل می شوند. NVR مخفف network video recorder است و تنها قابلیت اتصال دوربین های تحت شبکه با کابل شبکه و کانکتور RJ45 را دارد. حالا که DVRو  NVR را هم شناختید.

DVR، NVR، XVR چه تفاوتی با هم دیگر دارندXVR رکوردری است که هم قابلیت اتصال دوربین های آنالوگ و HD را دارد و هم می توان دوربین های تحت شبکه را متصل کرد. یعنی پشت دستگاه هم فیش های BNC می خورد و هم کابل شبکه برای اتصال دوربین های تحت شبکه را دارد. اگر در یک پروژه دوربین مداربسته، هم دوربین آنالوگ، هم دوربین HD و هم دوربین IP داشتید؛ برای ضبط کردن تصاویر این دوربین ها، بهتره که از XVR استفاده کنید.

  دوربین مداربسته لامپی

DVR، NVR، XVR چه تفاوتی با هم دیگر دارنداما اگر در پروژه فقط دوربین های تحت شبکه داشتید، می توانید از NVR استفاده کنید. و اگر در یک پروژه فقط دوربین های HD یا فقط دوربین های آنالوگ داشتید، می توانید از دستگاه DVR استفاده کنید.

خوب امیدوارم از این آموزش ابتدایی ما هم استفاده کامل برده باشید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *