چه زمانی از کابل کواکسیال ترکیبی و کی از کابل کواکسیال تکی استفاده کنی

بیایید پروژه ها رو دو قسمت کنیم. پروژه هایی که برای هر دوربین مداربسته یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر می زارید و پروژه هایی که برای کل دوربین ها یک آداپتور مرکزی می زارید.

اگر پروژه ها رو اینجوری تقسیم بندی کنیم، باید به شما بگویم که زمانی که دارید از آداپتور مرکزی یا منبع تغذیه مرکزی استفاده می کنید؛ می توانید از کابل کواکسیل ترکیبی استفاده بکنید. همچنین می تونید از کابل کواکسیال تکی هم استفاده بکنید.

چه زمانی از کابل کواکسیال ترکیبی و کی از کابل کواکسیال تکی استفاده کنیمبریم به حالت دوم، زمانی که شما برای هر دوبین مداربسته، یک آداپتور 12 ولت دو آمپر دارید، آن وقت دیگر نمی توانید از کابل کواکسیال ترکیبی استفاده کنید و باید فقط برای هر دوربین یک کابل کواکسیال تکی و یک کابل برق تکی بزارید؛ زیرا زمانی که دارید از آداپتور 12 ولت 2 آمپر استفاده می کنید، آداپتور رو کنار دوربین باید جانمایی کنید نه کنار DVR. وقتی که دارید آداپتور رو کنار دوربین جانمایی می کنید؛ پس کابل برقی که بقل دوربین می رود، یک کابل برقه که، 220 ولت را می رسونه، بقل دوربین وارد آداپتور می شود. آداپتور، 220 ولت را 12 ولت و دوربین را روشن می کند. پس برای اینکه سیستم دچار نویز نشود، حتما زمانی که از آداپتور تکی استفاده می کنید و آداپتور را کنار دوربین می زارید، باید از کابل کواکسیال تکی استفاده کنید، و نباید از کابل کواکسیال ترکیبی یا بقل برق استفاده کنید!

چه زمانی از کابل کواکسیال ترکیبی و کی از کابل کواکسیال تکی استفاده کنیمحالا می خواهم یک نکته جالب تر براتون عرض کنم که حتما بدرد کارتون می خوره، کجا ها از منبع تغذیه مرکزی استفاده کنیم و کجا ها از آداپتور تکی؟!

  مبانی سیستم دوربین مدار بسته IP برای مبتدیان

بیایید پروژه هاتون رو دو قسمت کنید. پروژه هایی که توی شعاع زیر 50 متر نصب می شود. یعنی فاصله همه دوربین ها تا دستگاه DVR زیر 50 متر است و حتی یک دوربین بالای 50 متر هم نداریم. و دسته دوم، پروژه هایی است که دوربین ها در شعاع بالای 50 متری DVR نصب شده است.

در دسته اول، یعنی زمانی که دوربین ها تا دستگاه DVR، کمتر از 50 متر فاصله داشته باشد که البته من می گویم 40 متر فاصله داشته باشد، شما می توانید از منبع تغذیه مرکزی هم استفاده کنید. همچنین می توانید از آداپتور تکی هم استفاده کنید.

چه زمانی از کابل کواکسیال ترکیبی و کی از کابل کواکسیال تکی استفاده کنیم؟پس برای پروژه هایی که فاصله دوربین هاتون تا دستگاه DVR زیر 50 متر است، شما می توانید هر دو تا سولوشن رو داشته باشید. یا آداپتور تکی برای هر دوربین یا منبع تغذیه مرکزی.

اما در پروژه هایی که حتی فاصله یکی از دوربین ها تا دستگاه DVR، بالا 50 متر است، یعنی پروژه های نوع دوم دیگر نمی توانید از منبع تغذیه مرکزی استفاده کنید. بخاطر این که باعث به وجود آمدن نویز شود یا عملکرد بعضی از دوربین ها را دچار مشکل کند. در این پروژه ها حتما باید هر دوربین، یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر بزارید؛ زیرا این که منبع تغذیه های مرکزی که توی بازار وجود دارند، معمولا کیفیت خیلی پایینی دارند و قابل اعتماد نیستند. من توصیه می کنم که برای پروژه های بالای 50 متر برای هر دوربین یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر بزارید.

چه زمانی از کابل کواکسیال ترکیبی و کی از کابل کواکسیال تکی استفاده کنیم؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *