منظور از RAID در دوربین های مداربسته

RAID چیست و چه کاربردی در دوربین های مداربسته دارد؟

قبل از اینکه وارد مفهوم RAID بشویم، باید چند نکته را توضیح دهم.

نکته اول، مفهوم  Read&Write در هارد می باشد. زمانی که هارد بر روی ان وی آر یا دی وی آر قرار می گیرد، منظور از رید و رایت چیست؟ در سیستم مداربسته تحت شبکه یا ان وی آر تصاویر دوربین های مداربسته روی هارد قراره ذخیره شود. این ذخیره شدن تصاویر دوربین ها بر روی هارد عملیاتی است که، دستگاه دی وی آر بر روی هارد انجام می دهد که اصطلاحا رایت کردن گفته می شود. و حالا زمانی را در نظر بگیرید که شما می خواهید پلی بک تصاویر را با استفاده از دستگاه دی وی آر یا ان وی آر از روی هارد بخونید. این موقع است که دستگاه باید از روی هارد تصاویر را بخواند که اصطلاحا رید گفته می شود.

منظور از RAID در دوربین های مداربستههر چقدر رزولوشن تصویر دوربین هایی که شما استفاده می کنید، بالاتر باشد، 2 مگاپیکسل، 3 مگاپیکسل، 5 مگاپیکسل، 8 مگاپیکسل و… دستگاه دی وی آر و ان وی آر برای رید و رایت کردن نیاز به سرعت بالاتری دارد و به طبع باید از هارد های استفاده بکنید که این امکان را داشته باشد که با سرعت بالاتر رید و رایت صورت گیرد.

نکته دوم این است که، دستگاه رکوردر ما تصاویر دوربین های مداربسته را بر روی یک یا چند تا هاردی که روی آن ها نصب می شود، رکورد می کنند. حالا اگر بنا به هر دلیلی یک یا چند هارد بسوزد تمامی تصاویر روی هارد ها پاک می شود و ما عملا هیچ تصویر رکورد شده ای دیگری نخواهیم داشت.

  در چه پروژه ای از دوربین اسپید دام استفاده کنیم؟

منظور از RAID در دوربین های مداربستهRAID یک تکنولوژی است که به ما کمک می کند، تصاویر دوربین های مداربسته را بر روی دو یا چند تا هارد به گونه ای بنویسیم و بخونیم که اگر بنا به هر دلیلی، یک یا چند تا از هارد ها خراب شد یا سوخت، تصاویر دوربین های مداربسته پاک نشود. پس RAID به ما کمک می کند تصاویر دوربین مداربسته را در چند قسمت هارد یا روی چند تا هارد ذخیره بکنیم.

کار دیگه که RAID بالا بردن سرعت رید و رایت است. زمانی که در یک پروژه ای مداربسته ما از دوربین های رزولوشن بالا استفاده بکنیم یا تعداد زیادی دوربین رزولوشن بالا استفاده می کنیم، یکی از راهکار ها این است که ما با استفاده از تکنولوژی RAID قابلیت رید و رایت بالاتری را در اختیار داشته باشیم.

منظور از RAID در دوربین های مداربستهRAID ها انواع مختلفی دارند؛ اما آیتم هایی که در سیستم های مداربسته استفاده می شود، شامل RAID 0، RAID 1، RAID 5، RAID 6 و RAID 10 هستند.

امیدوارم از این مطلب آموزشی استفاده کامل برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *