فیلتر ICR

می دونستید فیلتر ICR دوربین چیکار می کنه؟

فیلتر ای سی آر یا آی آر کات فیلتر ، قبل اینکه راجع فیلتر ICR به شما توضیح بدم خوبه که راجع عملکرد دوربین مداربسته براتون بیشتر توضیح بدم.
به طور کلی از هر شی ای که در جلوی دوربین قرار داره می تونه دو نوع نور به دوربین بتابه‌ یکی نور مرئی هستش که در طول روز وجود داره و شب ها نیز دومین نور نا مرئی یا نور آی آر یا نور اینفرارد هست.

نور مرئی
نور آی آر هم در طول روز و هم در طول شب وجود داره در طول روز که دوربین در حال تصویربرداری هست از هر شی ای که در جلوی دوربین وجود داره دو نوع نور بهش تابیده میشه. هم نور مرئی که وجود داره و هم نور نامرئی برای اینکه دیده نمی شه.
برای اینکه دوربین بهترین عملکرد را داشته باشه باید بتواند از یک از این دو تا نور استفاده کنه. در طول روز هم نور مرئی و هم نور نامرئی وجود داره دوربین با استفاده از فیلتر آی سی آر یا آی آر کات فیلتر نور نامرئی یا آی آر رو فیلتر می کنه و فقط با استفاده از نور مرئی که از اشیای میدان دوربین هستند به دوربین تاببده میشه تاثیر برداره.

ICR
زمانی که شب میشه نور مرئی کم میشه یا از بین میره برای تصویربرداری از نور استفاده میکنه در این هنگام نور فیلتر ICR از جلوی لنز دوربین کنار میره و نور نامرئی یا آی آر هم وارد لنز دوربین میشه و دوربین با استفاده از نور آی آر که در محیط وجود داره تصویربرداری می کنه.
به طور کلی ما دو نوع فیلتر ICR داریم یک نوع فیلتر ICR مکانیکی هست که بهش میگن ICR یا آی آر کات فیلتر که در داخل دیتاشیت دوربین نوشته شده و نوع دوم الکتریکال ICR هست که این فرآیند به صورت الکتریکال انجام میشه در نوع اول فیلتر ICR یک قطعه ای مکانیکی که در درون دوربین قرار می گیره و در نوع دوم یک فرآیند الکتریکی هستش.
در فاز عیب یابی هم زمانی که فیلتر ICR ما دچار مشکل بشه تصویر دوربین ما یک رنگ میشه مثلاً یا بنفش میشه یا سبز میشه و تصویر دوربین ما اگر یک دفعه این شکل در بیاد یکی از آیتم هایی که می تونه باعث به وجود اومدن این مشکل بشه اختلال یا مشکل دار شدن فیلتر آی سی آر دوربین هست.

  PoE چیست؟ و چه کاربردی دارد !

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *