دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب چیست؟

دوربین مداربسته دید در شب رنگی  StarLight چیست؟

 پیش گفتار :

در مقالات قبلی در مورد قابلیت لنز در دوربین های مداربسته به صورت کامل صحبت کردیم تمامی ویژگی لنز های دوربین های مداربسته را به صورت کامل باز کردیم و با مشخصات انواع لنز های فیکس و لنزهای اپتیکال آشنا شدیم.

 لنز های مداربسته در ارائه کیفیت تصویر و میدان دید وسیع در دوربین های مداربسته ارائه شده اند ولی با این وجود لنز دوربین های مداربسته در شب نمی تواند نور مناسب را از دریچه دیافراگم خود عبور دهد و در نیتجه کلی لنز به تنهایی برای ارائه کیفیت تصویر مناسب دوربین در هنگام تاریکی مناسب نمی باشد از این رو دوربین مداربسته نیاز به قابلیت جدید به نام دید در شب دارد تا در تاریکی و شب هنگام  تصویری مناسب و قابل نمایش ارائه دهد .

اکنون بنا به نیاز قابلیت دید در شب در دوربین های مداربسته و یا Night Vision CCTV را به طور کامل باز کرده و توضیحات لازم را ارائه خواهیم داد .

با آریا گستر الکترونیک همراه باشید :

دوربین دید در شب چیست ؟

مقدمه :

چشم انسان ها در شب توانایی مشاهده تصاویر پیرامونی مناطق تاریک را ندارند و انسانها برای مشاهده تصاویر محیط پیرامونی خود نیاز به نور مناسب برای مشاهده تصویر دارند

این اتفاق در دوربین های مداربسته نیز رایج بوده و برای حل این مشکل استفاده از تکنولوژی دید در شب یا IR ( infrared  ) یا طیف مادون قرمز مورد استفاده قرار گرفته است

دوربین مداربسته دید در شبآنچه درباره دوربین های امنیتی دید در شب باید بدانید :

 دوربین های امنیتی یکی از اجزای اساسی هر سیستم امنیتی موثر در خانه یا مشاغل است. دوربین های امنیتی دید در شب می توانند محیط های کم نور تا کاملا تاریک (بدون به خطر انداختن کیفیت تصویر) را کنترل کنند. اگر برای محافظت از دارایی خود به فناوری نظارت بر دید شبانه احتیاج دارید ، مزایای دوربین های امنیتی دید در شب یا دوربین های دید در شب با روشنگر مادون قرمز را در نظر بگیرید ، که به شما امکان می دهد آنچه در خارج از درها و پنجره های شما می گذرد را به وضوح ببینید.

دوربین دید در شبدوربین های امنیتی دید در شب امروزه در بحث امنیت خانه بسیار کارآمد و مقرون به صرفه هستند. در تنظیمات شب لازم نیست نگران تصاویر کم کیفیت و غیرقابل شناسایی باشید. با دوربین های شبانه روزی ، می توانید محیط ملک خود را مشاهده کنید حتی وقتی که محدوده خارج از ملک شما ، تاریک باشد.

نصب دوربین های امنیتی Night Vision دید در شب :

دوربین های امنیتی دید در شب می توانند در مکان های داخلی و خارجی نصب شوند. در هنگام شب تصاویر واضح و دقیق تری از اشیا زنده و بی جان را به طور یکسان فراهم می کنند. دوربین های امنیتی با قابلیت دید در شب یا نورپردازی مادون قرمز برای محافظت از اموال شخصی شما در خانه یا تأمین امنیت شغلی شما ، وسیله ای عالی هستند.

دوربین دید در شباین دوربین های امنیتی دید در شب ، سبک های مختلفی را برای پاسخگویی به نیازهای امنیتی شخصی شما ارائه می دهند. مهم نیست دلیل شما برای نصب سیستم نظارت تصویری چیست ، دوربین های امنیتی دید در شب خیال شما را راحت کرده و شما را در امان نگه می دارند. شما می توانید همزمان چندین مکان از ملک خود را کنترل کنید.

ارزش تصویر دوربین مداربسته در هنگام شب :

 در صورت شناسایی فعالیت مشکوک یا بازدید کنندگان ناشناس ، می توانید با نظارت به آنچه که در حال اتفاق است با پلیس محلی خود تماس بگیرید .

 همچنین توجه داشته باشید که ضبط فیلم در شب ابزاری بسیار ارزشمند است که می تواند به عنوان شواهد حیاتی در اتاق دادگاه عمل کند. به یاد داشته باشید که هر جرمی را که در ویدئو ضبط شده است ، به مجریان قانون گزارش دهید و ضبط واقعی را در اختیار آنها قرار دهید.

  PoE چیست؟ و چه کاربردی دارد !

ویژگی دوربین نظارت بر شب یا دوربین دید در شب برای برنامه های با امنیت بالا و مشاغل و خانه هایی که نظارت شبانه در آنها ترجیح داده می شود ، ضروری است.

دوربین مداربسته دید در شبدوربین های امنیتی واقعی تصاویر سیاه و سفید را در شب تولید می کنند و در طول روز تصاویر رنگی را ضبط می کنند. تصاویر سیاه و سفید در شب به راحتی قابل توصیف هستند و نسبت به بسیاری از دوربین های دید در شب بی کیفیت ، نویز و برفک کمتری دارند.

هزینه دوربین های دید در شب :

چندین مدل از دوربین های دید در شب سیاه و سفید متناسب با نیازهای ویژه امنیتی و نظارتی شما موجود است. دیگر نیازی به اعتماد به نفس منسوخ به دید در شب ندارید ، زیرا متوجه خواهید شد که دوربین های نظارتی شبانه روزی با فیلتر ICR و روشن کننده های مادون قرمز از نظر هزینه، مقرون به صرفه ، قابل اعتماد و کارآمد برای نیازهای امنیتی منزل یا محل کار شما هستند.

فیلتر ICRدوربین های دید در شب از شما محافظت می کنند و به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر جنایاتی مانند سرقت ، سرقت از منازل و تخریب عمل می کنند. برای نظارت و ضبط محیط اطراف خود ، به فناوری دوربین دید در شب مطمئن اعتماد کنید

بنابراین می توانید در برابر موارد ناشناخته محافظت کنید. مدل های مقرون به صرفه زیادی برای انتخاب وجود دارد و استفاده از فناوری دید در شب سرمایه ای ارزشمند است که نباید از آن غافل شد.

تاریخچه دوربین دید در شب :

اولین نسل سامانه دوربین دید در شب توسط نیروهای زمینی ایالات متحده آمریکا تولید و در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته است .

توضیح :

بیشتر دوربین های امنیتی دارای قابلیت دید در شب هستند که به آنها امکان می دهد حتی در تاریکی مطلق اشیا موجود در تصویر را به راحتی ببینند .

دوربین های دید در شب چگونه کار می کند؟

اگر نمی دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنیم ، به احتمال قوی تصاویر دوربین های امنیتی با قابلیت مادون قرمز یا دید در شب را در برنامه های تلویزیونی حیات وحش دیده اید :

تصویر این دوربین ها معمولا به رنگ سیاه سفید یا سبز بسیار آشنا برای شماست. بسیاری از دوربین های امنیتی دارای همان فناوری دید در شب هستند که به آنها امکان می دهد حتی در هنگام تاریک شدن هوا فیلم برداری کنند.

دوربین مداربسته دید در شبفناوری دید در شب مادون قرمز منطقه ای را در معرض دید قرار می دهد که برای چشم ما نامرئی است .

شما عزیزان با رجوع به این صفحه می توانید در مورد ویژگی HLC دوربین مداربسته و همچنین تصویر دوربین در حالت دید در شب اطلاعاتی به دست آورید 

 چند نوع دید در شب وجود دارد:

  • یکی که بیشتر دوربین های امنیتی از آن استفاده می کنند
  • دیگری از عینک دید در شب استفاده می کند.

رایجترین نوع مورد استفاده در بیشتر دوربین های امنیتی دید در شب مادون قرمز (IR) است که به نور مادون قرمز متکی است. اگر تا به حال به قسمت جلویی یک دوربین امنیتی نگاه کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید تعدادی LED کوچک در قسمت پنل جلو و پشت شیشه های دوربین مداربسته تجمع و پوشانده شده است . این برد در ایران معروف به دید در شب و همان چراغ IR است .

برد دید در شب فوتوسلی که در برد دید در شب تعبیه شده عملیات روشن کردن این لامپ های مادون قرمز را در هنگام تاریکی انجام می دهد این چراغ ها با عملکرد فوتوسل و برق رسانی توسط فوتوسل روشن می شوند و از خود نور مادون قرمز تولید کرده و همانند یک چراغ قوه میدان دید دوربین مداربسته را افزایش داده و مناطق پیرامونی تصویر دوربین مداربسته را روشن می کنند  .

  ویژگی WDR, BLC, HLC در دوربین مدار بسته

مسئله این است : که نور مادون قرمز به درستی و به طور کامل با چشم  غیر مسلح قابل مشاهده نیست. بنابراین شاید در نگاه اول انتظار این نور قرمز کم مرئی را نداشته باشید و شاید با خود فکر کنید چطور این مقدار از نور LED ها منطقه تصویر برداری محیط دوربین مداربسته را در هنگام شب به تصویر خواهد کشید.

دوربین دید در شباما در واقعیت چنین نیست ، چشمان شما فقط نمی توانند پرتوهای مادون قرمز برد دید در شب را به صورت کامل ببینند.

شدت روشنایی برد های دید در شب وابسته بسیاری به آداپتور دوربین مداربسته دارد در صورت تمایل می توانید با رجوع به این مقاله درباره آداپتور دوربین مدار بسته اطلاعات کاملی داشته باشید

در نسل های قدیم تصاویر دوربین های مداربسته امنیتی در هنگام شب همیشه به رنگ سیاه و سفید بوده است علت این فرایند را به این صورت بیان خواهیم کرد :

چشم انسان ها به گونه ای طراحی شده که نسبت به رنگ های پر مصرف حساسیت خاصی نشان داده و اشیا موجود در داخل رنگ های خاص از قبیل آبی و قرمز را به درستی نمی تواند شناسایی کند و قابلیت چشم انسان ها در شناسایی اشیای موجود در رنگ های سیاه و سفید توانمند تر هستند .

به همین دلیل :

 بیشتر دوربین های دید در شب مجهز به یک فیلتر تک رنگ معروف به ICR هستند ICR ها با عملکرد برد دید در شب و تغییر حالت فیزیکی خود، دیدن تصویر را برای ما راحت تر می کنند.

فیلتر ICRاز آنجا که نور روز کاهش می یابد ، دوربین ها در شب هنگام به منظور کاهش نویز و افزایش کیفیت تصویر ، صحنه های تصویر برداری شب را به صورت سیاه و سفید ضبط می کنند.

اگر ICR از دوربین نظارتی برداشته شود، حسگر تصویر را قادر می سازد تا طول موج های نزدیک به IR حساس شود ، بنابراین امکان رسیدن حساسیت به نور دوربین تا سطح بسیار کم نور یا حتی تاریکی کامل در تصویر را فراهم می کند.

می توانید از تنظیمات BLC در دوربین مداربسته خود استفاده کرده و میزان نوردهی دوربین مداربسته خود را تنظیم نمائید برای اطلاع از این ویژگی به مقاله BLC در دوربین مداربسته چیست مراجعه فرمائید

دوربین های مداربسته در شب و روز با فیلتر برش خورده ICR قابل جابجایی در طول روز که نور خورشید در دسترس است به همان خوبی کار می کنند. پس از غروب خورشید ، دوربین امنیتی دید در شب به طور خودکار به نور نزدیک به IR متکی می شود تا به حالت شب تغییر کند.

 در شرایط نوری کم و چالش برانگیز و یا هنگامی که هوا گرگ و میش هست ، به علت عدم تشخیص نور دهی مناسب و گمراه شدن دوربین ها در شناسایی نور محیط ، می توانید تصویر دوربین مداربسته با نوردهی مناسب را با فناوری هایی مانند Wide Dynamic Range و Illuminators IR را به دست آورید .

شما عزیزان می توانید با رجوع به این صفحه اطلاعات کاملی در رابطه با قابلیت Wide Dynamic Range دوربین مداربسته به دست آورید

نکته : تمامی دوربین های آریا گستر الکترونیک با فناوری تعبیه بهترین فوتوسل مناسب در برد IR امکان گمراه شدن دوربین در شناسایی نور ها به حداقل رسیده و در هنگام گرگ و میش آسمان دوربین های ساخت شرکت بزرگ آریا گستر الکترونیک به طور خودکار در شروع بیشترین تاریکی اقدام به عملیات روشنایی برد IR خواهد کرد در نتیجه تصویر دوربین مداربسته شما در هنگام شروع بیشترین تاریکی ، به رنگ سیاه و سفید تبدیل خواهد شد .

  علت کیفیت نمایش متفاوت در مانیتور ها چیست؟

دوربین مدار بسته دید در شبشما عزیزان می توانید با رجوع به این صفحه اطلاعات کاملی در رابطه با ویژگی WDR, BLC, HLC در دوربین مدار بسته بدست آورید

شما عزیزان می توانید نوع دیگری از این مقاله را در سایت ویکی پدیا از طریق این لینک مطالعه فرمائید

اگر بخواهید به این مقاله نمره دهید از یک تا 5 چه نمره ای برای ما در نظر خواهید گرفت ؟

با ariagostarcctv.com بیشتر بدانید :

آریا گستر الکترونیک با داشتن تیمی متشکل از نمایندگان فروش و پشتیبانی فنی آگاه می تواند به شما در مورد محصولات دستگاه و دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب سیاه و سفید و دید در شب رنگی StarLight به شما همکار و مشتری عزیز راهنمایی نماید .

با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرید و یا امروز در این لحظه برای ما پیام ارسال کنید!

3662225 – 36703498 – 36611100- (025)

ایمیل info@ariagostarcctv.com

شما عزیزان با ارائه نقطه نظرات ، انتقادات و تشویق های خود می توانید در ادامه روند بهبود این مقاله به گروه ما کمک نمائید .

با ارائه نظرات خود در مورد مقالات تخصصی دوربین های مداربسته با ما صحبت نمائید در فرصت های آتی پیشنهادات شما ارزیابی شده و حدالمکان مقالات درخواستی در سایت آریا گستر الکترونیک نوشته و ثبت خواهد شد .

ادامه دارد  …

تمامی حقوق مادی و معنوی این مقاله به شرکت آریا گستر الکترونیک تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون اخذ مجوز و عدم ذکر منبع ممنوع می باشد .

شاید علاقه مند باشید بدانید :

لیست تعداد خرید محصولات ما

نامتعداد خرید تاکنوننامتعداد خرید تاکنون
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX7501994دوربین بالت AHD مدیسون مدل MD 2602144
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7401339دوربین بالت AHD مدیسون مدل MD 2201686
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7311666دوربین بالت AHD مدیسون مدل MD 210974
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7301277دوربین بالت AHD مدیسون مدل MD 2001484
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 721798دوربین بالت AHD مدیسون مدل MD 2412025
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7201270دوربین بالت تحت شبکه ( سری معمولی )مدل IPX 2120A مدیسون1765
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7411372دوربین بالت تحت شبکه (سری حرفه ای)مدلIPX 2024_PX217
دوربین بالت AHD پیکسل مدل PX 7102161دوربین بالت تحت شبکه (سری حرفه ای)مدلIPX 2022_PXپیکسل5334
دوربین بالت AHD مدیسون مدل221-MD3650دوربین بالت تحت شبکه (سری معمولی) مدل IPX 7120 A130
دوربین دام AHD پیکسل مدل PX 650999دوربین بالتAHD مدیسون مدل MD 2501096
دوربین دام AHD پیکسل مدل PX 6211488دوربین بالتAHD مدیسون مدل MD 2302061
دوربین دام AHD پیکسل مدل PX 6202664دوربین دام AHD مدیسون مدل MD 1302080
دوربین دام AHD پیکسل مدل PX 6302599دوربین دام AHD مدیسون مدل MD 1211159
دوربین دام AHD پیکسل مدل PX 6101696دوربین دام تحت شبکه(سری حرفه ای) مدلIPX 1022_PX277
دوربین دام AHD مدیسون مدل MD1501402رکوردر دوربین مداربسته مدل 4104-MD MEDISON HVR118
دوربین دام تحت شبکه(سری حرفه ای)مدلIPX 1012_PX645رکوردر دوربین مداربسته مدل 3232-NVX PIXEL115
دوربین سوزنی AHD مدل P300267رکوردر دوربین مداربسته مدل 3216-NVX PIXEL91
رکوردر دوربین مداربسته مدل 9104-PX PIXEL HVR468رکوردر دوربین مداربسته مدل3208-NVX PIXEL114
رکوردر دوربین مداربسته مدل 2108N-MD MEDISON HVR245رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 8216-PX PIXEL1217
رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 7008N-PX PIXEL268رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 7216N-PX PIXEL464
رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 8108N-PX575رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 7108N-PX PIXEL332
رکوردر دوربین مداربسته مدل HVR 3216-MD MEDISON579به خانواده بزرگ آریاگستر الکترونیک بپیوندید1000

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *