تغذیه مرکزی یا آداپتور

تغذیه مرکزی یا آداپتور کدامیک مناسب دوربین است ؟

امروز می خوام در مورد یکی از دغدغه‌هایی که اکثر نصاب ها و کارشناسان و تکنسین سیستمهای نظارت تصویری که باهاش رو به رو هستند با شما صحبت بکنم.
تقریبا روزی نیست که از همین سوال پرسیده نشه که منبع تغذیه مرکزی بذارم یا آداپتور من می خوام تو این پست به شما به طور کامل یاد بدم از منبع تغذیه مرکزی استفاده کنیم یا آداپتور.

منبع تغذیهمهم ترین نقاط قوت و نقاط ضعف هر کدوم برای شما توضیح بدم و شما به عنوان کارشناس تصمیم بگیرید که کدام یک از اینها به دردتون می خوره.
خب بیاین براتون راجع راه حل بگم.
اگر در یک پروژه دوربین مداربسته فاصله دوربین هاتون تا دستگاه دی وی آرتون بالای ۴۰ متر بود، اون وقت برای هر دوربین مدار بسته شما یک آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر بزارید یا یک آداپتور لب تاپی بزارید.

اداپتور
اگر همه دوربین های مداربسته در یک سیستم مداربسته آنالوگ یا اچ دی در فاصله زیر ۴۰ متر یا ۴۵ متر نصب شده بودند شما می تونید از منبع تغذیه مرکزی استفاده کنید.
فرق این دو تا سیستم به این صورت است که وقتی از منبع تغذیه مرکزی استفاده می کنید برق ۲۲۰ ولت توسط منبع تغذیه مرکزی که در کنار دستگاه دی وی آر قرار می گیره به ۱۲ ولت DC تبدیل میشه و از بستر کابل برق به دوربین HD یا دوربین IP منتقل می شه.پس در تمام طول مسیر شما دارید ۱۲ ولت دی سی را منتقل میکند خوب بدیه که هر چقدر فاصله دوربین تا دستگاه دی وی آر بیشتر باشه این افت زمانیکه دوربین در فاصله دور تری از دی وی آر نصب شده باشه ۱۲ ولت DC را دریافت نخواهد کرد خب بنابراین این می تونه عملکرد دوربین رو دچار مشکل کنه به خصوص زمانیکه آی آر دوربین روشن بشه یعنی توی شب ها
این یکی از مشکلاتی خیلی از دوستان با ما ارتباط می گیرند و میگن که مثلا تصویر شب دوربین های زمانیکه آی آر روشن میشه تصویر یک سری از دوربین هامون قطع می شه دلیلش به خاطر این هستش که فاصله بین دوربین تا دستگاه منبع تغذیه مرکزیمون زیاد هستش.
برای حله این مشکل باید از آداپتور مرکزی بزارید پس سناریو این شد زمانی که فاصله دوربین های مداربسته HD تون تا منبع تغذیتون زیر ۴۰ یا ۴۵ متر هست شما بهتره به ازای هر دوربینتون یک آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر بزارید.
در سناریو دوم که دارید آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر می زارید آداپتورتون ۱۲ ولت ۲ آمپر می زارید کنار دوربین ها ، هر دوربین مدار بسته تون یک باکس ۱۰ در ۱۰ یا ۱۵ در ۱۵ می زارید و آداپتور رو د اون داخل اون باکس قرار بدید.
در سناریو دوم شما برق ۲۲۰ ولت را از جعبه تقسیمی که در کنار دی وی آرتون قرار داره توسط یک کابل برق می کشید و می برید تا بغل دوربین در این سناریو چون برقی که در کابل است برق ۲۲۰ ولت است حتما باید از یک فیوز محافظ جان در اتاق کنترل یا اتاق رکوردر یا اتاق دی وی آر یا اتاق رک استفاده بکنید که اگر به نا به هر دلیل هنگام خدمات دادن دستتون به برق ۲۲۰ ولت خورد فیوز محافظ جان از جان شما محافظت کنه.

  دوربین مدار بسته پلاک خوان

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *