فناوری PoE چیست؟

Power over Ethernet مخفف PoE است ، فناوری جدیدی است که برق 48 ولت DC را از طریق یک کابل اترنت ارائه می دهد. سیستم PoE استاندارد شامل دو دستگاه اصلی است ، یکی تجهیزات تأمین برق (PSE) است که سوئیچ LAN یا منبع تغذیه غیرفعال است ، دیگری دستگاه Powered (PD) است که دستگاه ترمینال برای دریافت برق از کابل و استفاده از آن است. .

مزیت فناوری PoE چیست؟

فناوری PoE این امکان را به دستگاه ها می دهد تا منبع تغذیه را از طریق کابل اترنت واحد دریافت کنند ، همچنین بودجه را هم برای هزینه تجهیزات و هم برای نصب کاهش می دهد. استفاده از راه حل PoE برای نصب منبع تغذیه دیواری برای دستگاه های ترمینال ، که به معنای افزایش انعطاف پذیری برای نصب است ، امکان نصب دستگاه های متصل به شبکه را در مکان هایی که استقرار منبع تغذیه محلی دشوار است ، از بین می برد.

PoE Smart Management Power چیست؟

PoE مدیریت قدرت هوشمند تابعی است که توسط سوئیچ PoE هوشمند ارائه می شود و می تواند به بهینه سازی و کنترل منبع تغذیه دست یابد. این ویژگی می تواند به مشتری این امکان را بدهد تا منبع تغذیه را به طور موثر مدیریت کند که از مشکلات استفاده بیش از حد برق جلوگیری می کند. این ویژگی از جمله می تواند توزیع برق را برای هر پورت از پیش تعریف کند و توزیع برق را برای پورت هایی که برق ندارند تنظیم مجدد کند ، همچنین عملکرد اولویت بندی را ارائه می دهد که می تواند از اتلاف انرژی سوئیچ PoE جلوگیری کند. مدیریت منبع تغذیه هوشمند همچنین با سوئیچ LAN تماس گرفته و به طور خودکار دستگاه های متصل را شناسایی کرده و برای هر دستگاه متصل سازگار ، برق را مدیریت می کند. مدیریت منبع تغذیه هوشمند مبتنی بر ویژگیهای طبقه بندی توان IEEE است ، می تواند به جای اینکه فقط میزان قدرت را اتخاذ کند ، از تقاضای واقعی برق دستگاههای سازگار PD اطمینان حاصل کند.

  کدک های دوربین مداربسته؛ چیست و چند نوع هستند؟

طبقه بندی الکتریکی IEEE چیست؟

انجمن استاندارد مهندسان برق و الکترونیک (IEEE-SA) سازمانی در IEEE است که استانداردهای جهانی را در طیف وسیعی از صنایع توسعه می دهد. طبقه بندی الکتریکی IEEE یک استاندارد قابل انتخاب در استاندارد IEEE802.3af است. LAN Switch یا سازندگان دستگاه های Powered نیازی به اجرای این کلاس ندارند ، با این وجود ارائه انعطاف پذیری و سازگاری برای دستگاه ها بسیار مهم است.

ویژگی طبقه بندی الکتریکی قابل انتخاب شامل چه محتویاتی است؟

بر اساس خروجی الکتریکی تجهیزات تأمین نیرو (PSE) ، این استاندارد IEEE802.3af قابل انتخاب می تواند 3 نوع مختلف از طبقه بندی الکتریکی را تعریف کند و 1 حالت پیش فرض است. علاوه بر این ، همچنین حداکثر خروجی الکتریکی را برای هر سطح تعریف می کند.

انواع IEEE PSE حداکثر خروجی الکتریکی PD حداکثر خروجی الکتریکی

IEEE types

PSE max electric output PD max electric output
0 15.4W 0.44-12.95W
1 4W 0.44-3.84W
2 7W 3.84-6.49W
3 15.4W 6.49-12.95W

چرا بین قدرت PSE و ورودی PD تفاوت وجود دارد؟

می دانیم که انتقال نیرو از طریق کابل باعث افت ولتاژ یا اتلاف برق می شود. در استاندارد IEEE802.3af ، دستگاه PD نباید بیش از 15.4 وات برق تأمین کند ، جایی که در انتهای کابل ، فقط 12.9 وات در این استاندارد مورد نیاز است ، این از منبع تغذیه تا پورت PD فیزیکی است.

آیا سوئیچ PoE محافظت می کند؟

بله ، اکثر سوئیچ PoE محافظت ضرب را شامل می شود ، از جمله محافظت از جریان و اتصال کوتاه. به عنوان مثال ، هر پورت جریان نامی 250 میلی آمپر است ، اگر جریان به بیش از 400 میلی آمپر برسد و مدت زمان آن 75 میلی ثانیه باشد ، سوئیچ جریان را قطع می کند. اگر موارد اتصال کوتاه با مقاومت کم رخ دهد ، می توان آن را در عرض 1 میلی ثانیه بررسی کرد و جریان به یک باره قطع می شود ، پس از بازگشت هر پورت به حالت عادی ، هر پورت به طور خودکار از بیش از جریان و کوتاه کار می کند جریان. هر پورت دارای تشخیص محافظت مستقل است ، به این معنی که خطای یک پورت بر عملکرد بقیه پورت ها تأثیری نخواهد داشت.

  CCTV در دوربین مداربسته چیست ؟

دستگاه هایی که از Power over Ethernet استفاده می کنند

POE کاربردهای زیادی دارد ، اما سه زمینه اصلی عبارتند از:

تلفن های VoIP – برنامه اصلی POE. استفاده از POE به این معنی است که تلفن ها به یک پریز دیواری متصل هستند و می توانند از راه دور خاموش شوند ، دقیقاً مانند سیستم های قدیمی آنالوگ.

دوربین های IP – POE اکنون در دوربین های نظارتی شبکه ای همه جا وجود دارد ، جایی که امکان استقرار سریع و تغییر مکان آسان را فراهم می کند.

بی سیم – برنامه های Wi-Fi و بلوتوث و ریدرهای RFID معمولاً با PoE سازگار هستند ، به این ترتیب مکان از راه دور به دور از پریزهای برق AC و امکان جابجایی مجدد به دنبال بررسی سایت وجود دارد.

نحوه ارتقا به POE

افزودن POE به شبکه ساده است و شما می توانید دو مسیر را انتخاب کنید:

سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که دارای تزریق Power over Ethernet می باشد. به سادگی سایر دستگاه های شبکه را به صورت عادی به سوئیچ متصل کنید و سوئیچ تشخیص می دهد که با POE سازگار هستند و یا به طور خودکار برق را فعال می کنند.

سوئیچ های POE متناسب با همه برنامه ها ، از سوئیچ های لبه کنترل نشده کم هزینه با چند پورت ، تا واحدهای پیچیده چند پورت نصب شده در رک با مدیریت پیشرفته در دسترس هستند

فناوری PoE چیست؟

از midspan (یا انژکتور POE) برای افزودن قابلیت POE به پیوندهای منظم شبکه غیر POE استفاده می شود. می توان از Midspans برای به روزرسانی نصب های LAN موجود به POE استفاده کرد و در صورت نیاز به پورت POE کمتر ، یک راه حل همه کاره ارائه داد. به روزرسانی هر اتصال شبکه به POE به سادگی وصله آن از طریق وسط است و مانند سوئیچ های POE ، تزریق نیرو کنترل شده و به صورت خودکار انجام می شود.

  این مکان مجهز به دوربین مداربسته است

Midspans به صورت واحدهای نصب شده روی رک چند پورت یا انژکتورهای تک پورت با هزینه کم در دسترس هستند.

همچنین می توان با استفاده از تقسیم کننده POE دستگاه های مجهز به سیستم مانند دوربین های IP را به آن ارتقا داد. شکاف POE به اتصال شبکه دوربین وصل می شود و جریان POE را از بین می برد و آن را به ولتاژ پایین تر و مناسب دوربین مداربسته تبدیل می کند.

 

شما عزیزان با ارائه نقطه نظرات ، انتقادات و تشویق های خود می توانید در ادامه روند بهبود این مقاله به گروه ما کمک نمائید .

با ارائه نظرات خود در مورد مقالات تخصصی دوربین های مداربسته با ما صحبت نمائید در فرصت های آتی پیشنهادات شما ارزیابی شده و حدالمقدور مقالات درخواستی در سایت آریا گستر الکترونیک نوشته و ثبت خواهد شد .

تمامی حقوق مادی و معنوی این مقاله به شرکت آریا گستر الکترونیک تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون اخذ مجوز و عدم ذکر منبع ممنوع می باشد .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *